Törölték a Defqon.1 Weekend Festivalt a hőségriadó miatt
Írta: Ostroml
„The unthinkable has happened,” írta a szervező Q-dance a Defqon.1 Weekend Festival kapcsán. A hollandiai Biddinghuizenben tervezett rendezvényt teljes egészében törölték a Europe több országát sújtó hőhullám miatt. A szervezők tegnap még csak annyit léptek, hogy kizárólag a hétvégi bérleteseket engedik be, ezzel csökkentve a befogadóképességet, ma azonban a Royal Netherlands Meteorological Institute Code Red hőségriasztást adott ki, ami a fesztivál teljes leállításához vezetett. „Ez az első alkalom, hogy Hollandia magas hőmérséklet miatt valaha is code red figyelmeztetést adott ki” – áll a Q-dance Instagramon megosztott közleményében. „A hatóságokkal közösen ezért kénytelenek vagyunk a Defqon.1 hátralévő napjait törölni.” A közlemény hozzáteszi: „Teljesen lesújt minket ez a fejlemény. Több tízezer elkötelezett Weekend Warriors tartózkodik jelenleg a Camping Grounds területén, sokan közülük messziről érkeztek és hónapok óta készültek erre a hétvégére. Arra kérni őket, hogy holnap induljanak haza, a legrosszabb forgatókönyv – különösen úgy, hogy a fesztivál teljesen üzemkész, és minden adott lenne a fogadásukhoz.” A Q-dance 1999-ben indult (kezdetben Qlass Elite néven), a Defqon.1 Weekend Festival első kiadását 2003 júniusában rendezték meg Almere-ben. 2009 óta a rendezvény nemzetközi állomásokkal is bővült Sydneyben és Santiago de Chilében. A hőhullám nemcsak Hollandiát érinti: az Egyesült Királyság a valaha mért legmelegebb júniusi napot jegyezte, Franciaország és Spanyolország pedig szintén súlyosan érintett. Spanyolország MoMo monitoringszolgálata szerint vasárnap és szerda között 2012 haláleset köthető lehet a szélsőséges hőséghez. A Q-dance szerint a már a helyszínen tartózkodó hétvégi bérletesek péntekig a kemping- és fesztiválterületen maradhatnak, amíg megtervezik a hazautat. Valamennyi jegyvásárló teljes visszatérítést kap a közlemény szerint.
HOZZÁSZÓLÁSOK
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
LoginOLVASD EL EZEKET IS: