Cikkek: 25964 | Ma megjelent: 19
onemusic logo

Tita Lau és James Hype őszintén beszéltek a gyermekvesztésről

Írta: Ostroml

Tita Lau és James Hype közös közleményben osztották meg rajongóikkal életük egyik legnehezebb időszakát. A DJ–producer páros elárulta, hogy Tita Lau vetélést szenvedett el, miután hosszú ideje próbáltak gyermeket vállalni.

Mint írták, eredetileg örömteli hírt szerettek volna megosztani a közönséggel. Az elmúlt két évben azonban a folyamatos turnézás és a zsúfolt fellépésnaptár jelentősen megnehezítette a családalapítást. Több szakorvossal is konzultáltak, és már az IVF-kezelés, vagyis a lombikprogram megkezdésére készültek.

Közvetlenül a kezelés előtt Tita Lau úgy érezte, valami megváltozott. Elvégzett egy terhességi tesztet, majd felhívta James Hype-ot, aki akkor éppen több ezer kilométerre tartózkodott. A teszt pozitív lett, az első ultrahangon pedig már a babát is látták, és a szívhangját is meghallgathatták.

„Tele voltunk izgalommal, félelemmel és hálával – igazi érzelmi hullámvasút volt ez a pillanat.” – írták.

A várandósság első trimesztere azonban fizikailag és lelkileg is rendkívül megterhelő volt, miközben a turnézás miatt a hírt is nehéz volt titokban tartani.

Néhány héttel később Tita Lau ismét rossz előérzetet érzett, ezért újabb vizsgálatra ment. Az orvosok missed miscarriage, vagyis elhúzódó, úgynevezett rejtett vetélést állapítottak meg. A terhesség már nem fejlődött tovább, miközben a szervezete még mindig várandósságként reagált. Elmondása szerint az orvosok úgy vélik, a háttérben nagy valószínűséggel kromoszóma-rendellenesség állhatott.

A diagnózist követő napon műtéti beavatkozásra került sor.

„Nem telt el nap sírás nélkül.” – fogalmazott Tita Lau, hozzátéve, hogy egyik pillanatról a másikra omlott össze minden közös tervük és álmuk.

Az előadó elmondta, hogy jelenleg is a testi és lelki felépülés időszakát éli, miközben James Hype is a maga módján dolgozza fel a veszteséget. Külön kiemelte, milyen sokat jelentett számára párja támogatása ezekben a nehéz hetekben.

A közlemény szerint azért döntöttek a nyilvánosság mellett, mert nem szerettek volna úgy tenni a közösségi médiában, mintha semmi sem történt volna. Bár a fellépések sokszor menedéket és örömöt jelentenek számára, vannak napok, amikor már a színpadra lépés gondolata is különösen nehéz.

Tita Lau azt is elmondta, hogy baráti beszélgetések során döbbent rá, milyen sokakat érint a vetélés, mégis ritkán esik róla nyílt szó. Éppen ezért reméli, hogy történetük megosztása másoknak is erőt adhat.

Közleményét egy rövid, de fontos üzenettel zárta:

„Nem vagy egyedül.”

Találj egy eseméyt

Böngéssz az események között, és szerezz új élményeket!

Események
Töltsd fel az eseményedet

Értékesítsd a jegyeidet a OneTicketen!

Esemény létrehozása
HOZZÁSZÓLÁSOK

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.

Login
OLVASD EL EZEKET IS:

REKLÁM

OneTicket