Cikkek: 25888 | Ma megjelent: 47
onemusic logo

Sixpence None the Richer basszistája, Justin Cary 50 évesen elhunyt

Írta: Ostroml

Mély megrendüléssel búcsúzik a zenei világ Justin Carytől, aki a Sixpence None the Richer basszusgitárosaként vált ismertté. A zenész 50 éves korában hunyt el, a hírt az együttes énekesnője, Leigh Nash erősítette meg.

Nash közösségi oldalán megható sorokkal emlékezett zenésztársára. Azt írta, hogy Cary különleges ember volt, akinek kedvessége, tehetsége és humora mindenkit megérintett. Külön kérte a rajongókat, hogy gondoljanak a zenész feleségére, Lindára és a családjára ebben a nehéz időszakban.

„Senki sem volt olyan, mint Justin” – fogalmazott az énekesnő, aki később azt is felidézte, hogy koncertenként mindig várta Cary egyik jellegzetes basszusfutamát a zenekar legismertebb slágere, a Kiss Me végén.

Justin Cary 1997-ben csatlakozott a Sixpence None the Richerhez, nem sokkal az azonos című album megjelenése előtt. Az ezen szereplő Kiss Me a kilencvenes évek egyik meghatározó popslágere lett, amely később új generációkhoz is eljutott, többek között a közösségi média platformjain keresztül.

A zenész egészségi állapota miatt néhány nappal a halála előtt adománygyűjtő kampány indult számára. A nyilvánosságra hozott információk szerint Cary súlyos stroke-ot szenvedett, és egy New York állami kórházban kezelték. Leigh Nash ekkor még arra kérte a rajongókat, hogy támogassák zenésztársukat, akit „testvérként” emlegetett.

A Sixpence None the Richer mellett Cary számos más ismert előadóval is dolgozott. Pályafutása során basszusgitározott többek között a Counting Crows koncertjein és felvételein, valamint együttműködött Jennifer Knapp és Lee Briceprojektjeiben is.

Saját visszaemlékezései szerint a Sixpence None the Richerrel eltöltött évek meghatározták egész karrierjét. Egy korábbi bemutatkozásában úgy fogalmazott, hogy a zenekarral megélt sikerek, a Grammy-jelölés és a nemzetközi áttörés formálták azzá a zenésszé, akivé vált.

Justin Cary öröksége nemcsak a felvételekben és koncertekben él tovább, hanem azokban a zenészekben és rajongókban is, akiket pályafutása során inspirált. A basszusgitáros az utolsó években is aktívan dolgozott a Sixpence None the Richerrel új zenéken és alkalmi fellépéseken, így halála különösen váratlan veszteséget jelent a zenekar és a rajongók számára.

Találj egy eseméyt

Böngéssz az események között, és szerezz új élményeket!

Események
Töltsd fel az eseményedet

Értékesítsd a jegyeidet a OneTicketen!

Esemény létrehozása
HOZZÁSZÓLÁSOK

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.

Login
OLVASD EL EZEKET IS:

REKLÁM

OneTicket