Gazdák és raverek összecsapása egy illegális francia rave-en
Írta: Ostroml
Franciaország egyik vidéki régiójában meglepő fordulatokkal tarkított események zajlottak le a hétvégén, amikor mintegy 200 rave-rajongó spontán partit szervezett egy gazdasági területen. Az esemény Lozère régióban történt, ahol az illegális rave-ek gyakoriak, de ezúttal a helyi gazdák nem vártak a rendőrségre – ők maguk léptek közbe.
A gazdák traktorokkal és mezőgazdasági eszközökkel próbálták megakadályozni a rendezvényt, sőt, egyikük fel is borított egy kisbuszt, ezzel komolyabb konfliktust kockáztatva. A helyzet szerencsére nem fajult el, mivel a rendőrség időben megérkezett, és megelőzte a további eszkalációt.
A történtek újra rávilágítanak arra, hogy az ilyen eseményeknél a helyszínválasztás nem csak technikai kérdés, hanem komoly társadalmi következményekkel járhat. A hatóságok a helyszínen maradtak, hogy megakadályozzák a résztvevők visszatérését, miközben a feszültség a gazdák és a szervezők között továbbra is érezhető maradt.
HOZZÁSZÓLÁSOK
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
LoginOLVASD EL EZEKET IS: