End It frontembere megszólalt a “banana man” balhé után
Írta: Ostroml
Az End It frontembere, Akil Godsey először szólalt meg a virálissá lett „banana man” ügyben. A baltimore-i hardcore zenekar June 5 -én a torontói Lithuanian House -ban játszott, amikor Godsey kiszúrta a közönségben a banánjelmezbe öltözött rajongót. A felvételek szerint előrehívta, figyelemhajhászással vádolta, majd felajánlotta a zenekar setlistjét annak, aki „strip the banana” – ezt követően a közönség tagjai levették róla a jelmezt. A rajongó később Instagramon szólt vissza, azt írva, hogy „ an unwilling participant ” volt, ruháit pedig „ at the direction of a band I paid to see ” vették le róla. Bejegyzését így zárta: „ People have been trying to dim my sparkle my entire life, It sucks, but I’m used to it. ” Godsey most Instagram-videóban reagált a visszhangra, a poszt szövegében ezt írta: „ Thanks for the racism and death threats and dissertations. It’s all been very taxing. I’m gonna go raise my child now. Peace. ” A videóban az őt „ disappointed ” jelző kommentelőknek üzent: szerinte félreértik, milyen zenekar az End It. „Hardcore banda vagyunk. Olyan dolgokat csinálunk, amiket a hardcoreban szokás” – mondta, hozzátéve, hogy ha a botrány miatt véget érne a zenekar, azt is elfogadná: „Teljesen működő felnőtt férfi vagyok, megleszek én.” Az eset megosztotta a hardcore szcénát: egyesek a közönség buzdítását kritizálták, mások szerint aki bohókás jelmezben megy hardcore buliba, számíthat ellenséges fogadtatásra. A visszhang láthatóan a turnétervekre is hatott: az End It már nem szerepel a Hatebreed európai turnéjának, Life Of Agony-val közös plakátjain, noha korábbi verziókon még rajta voltak. Az End It 2017-ben alakult Baltimore-ban, első nagylemezük, a Wrong Side Of Heaven tavaly augusztusban jelent meg a Flatspot Records gondozásában.
HOZZÁSZÓLÁSOK
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
LoginOLVASD EL EZEKET IS: