Defqon.1 2026 leáll: történelmi Code Red hőségriadó miatt félbeszakították a hétvégét
Írta: Ostroml
Kevesebb mint 24 órával azután, hogy a szélsőséges hőség miatt korlátozták a beengedést, a Defqon.1 hivatalosan is véget vetett az idei hétvégének. Péntek reggel a Q-dance bejelentette, hogy a fesztivál bezár, miután a holland hatóságok történelmi Code Red hőségriadót adtak ki. A döntést a segélyszolgálatokkal és a helyi tisztviselőkkel történt egyeztetés után hozták meg, az Instagramon is közzétett közlemény szerint ez „a felfoghatatlan”. „Ez az első alkalom, hogy Hollandia extrém hőség miatt Code Red figyelmeztetést ad ki” – fogalmaztak a szervezők, akik elismerték, mekkora csapás ez a rajongóknak, az előadóknak és a stábnak. Bár a zene elhallgat, pénteken a kemping és az alapvető szolgáltatások nyitva maradnak, hogy a látogatók biztonságosan megszervezhessék a hazautat. A fesztivál személyzete egész nap a helyszínen marad, hogy segítsen ebben. A Q-dance megerősítette: az idei kiadásra vásárolt valamennyi jegyet visszatérítik. A további kompenzáció részleteit a hétvége után közlik, miután felmérték a helyzetet. A friss információkért a hivatalos Defqon.1 GYIK-hez és a Q-dance WhatsApp ügyfélszolgálatához irányítják a látogatókat. A leállás hátterében az utóbbi idők egyik legsúlyosabb hőhulláma áll Hollandiában. A KNMI csütörtökön országos hőhullámot hirdetett, a prognózisok szerint sok helyen 36–39 °C közötti csúcsok várhatók, néhol a 40 °C-ot is megközelítő értékekkel. A KNMI nem pusztán a hőmérséklet alapján ad ki Code Red -et: a közbiztonságra és a kritikus infrastruktúrára gyakorolt hatást is mérlegeli. A hatóságok arra figyelmeztettek, hogy a szélsőséges hőség megzavarhatja a közlekedést, kárt tehet az infrastruktúrában, és komoly terhet róhat a segélyszolgálatokra és a kórházakra. A figyelmeztetést és a fesztivál leállítását a Nemzeti Válságkezelő Központ, a rendőrség, a tűzoltóság, a ProRail és a Rijkswaterstaat képviselőinek bevonásával hozott egyeztetések előzték meg. Belgium szomszédos régióinak meteorológiai szolgálata már korábban Code Red -et jelzett a határ mentén, ami tovább sürgette a döntést. A „Weekend Warriors” ezrei most a kempingből készülnek hazafelé – a szervezők üzenete szerint: „We’ve got your back.”
HOZZÁSZÓLÁSOK
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
LoginOLVASD EL EZEKET IS: