A 1300 a Universal Music Koreához szerződött
Írta: Ostroml
A koreai–ausztrál alternatív hiphopkollektíva, a 1300 hivatalosan is csatlakozott a Universal Music Korea előadói névsorához. A megállapodással a formáció olyan ismert koreai előadók mellé kerül, mint DEAN, Okasian, Bryan Chase, LIM KIM és HEY OON.
A csapat szerint a partnerség fontos mérföldkő pályafutásukban. Kiemelték, hogy a kiadó osztja azt a víziójukat, amely a múlt zenei hatásait ötvözi előremutató, jövőorientált hangzásokkal. Bíznak benne, hogy a Universal nemzetközi hálózatának segítségével még szélesebb közönséget érhetnek el, miközben kultúrákat kapcsolnak össze zenéjükön keresztül.
A kollektíva tagjai a rapperek DALI, Goyo és Rako, valamint a producerek Nerdie és Pokari. Zenéjük a hiphopot, a SoundCloud-kultúra nyersebb beatjeit, a 90-es évek breakbeat-hatásait és az elektronikus zenét ötvözi, tudatosan feszegetve a műfaji határokat.
A következő nagy lépést a ILLSAMGONGONG című debütalbum jelenti, amely júliusban jelenik meg a Universal Music Korea gondozásában. A kiadó vezetője, Calvin Wong szerint a 1300 friss energiát és egyedi hangzást hoz a régió zenei életébe, miközben komoly nemzetközi potenciállal rendelkezik.
A csapat az elmúlt években látványos fejlődést mutatott. Két teltházas ausztrál turnét bonyolított le, és a 2025-ös ausztrál szilveszteri televíziós műsorban való szereplésük révén több százmillió nézőhöz jutottak el világszerte. Felléptek többek között Jay Park, Audrey Nuna, Genesis Owusu és Confidence Man társaságában is.
Zenéik számos globális platformon feltűntek, köztük a Netflix, az Apple TV+, a NBA 2K24, a Disney+ és a Paramount+kínálatában.
A 1300 katalógusában olyan ismert dalok szerepelnek, mint a Lalaland, Brr, No Caller ID, Smashmouth, Oldboy, Rocksta és a Kwame közreműködésével készült Steve Jobs. Korábbi projektjeik között megtalálható a Foreign Language mixtape, a <3 EP és a GEORGE mixtape is.
A kollektíva emellett számos meghatározó előadóval dolgozott együtt, többek között Ninajirachi, Taka Perry, giriboy, SUMIN, sokodomo és Lil Boi társaságában.
A Universal Music Koreával kötött szerződés új korszakot nyithat a 1300 számára, miközben a csapat első nagylemeze, az ILLSAMGONGONG hamarosan megérkezik.
HOZZÁSZÓLÁSOK
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
LoginOLVASD EL EZEKET IS: