Audrey Nuna két év után tért vissza: megérkezett a superHuman
Írta: Ostroml
Két év után ismét saját zenével jelentkezett Audrey Nuna. A Grammy-jelölt koreai-amerikai énekes-dalszerző kiadta új kislemezét, a superHuman-t, amely nemcsak egy régóta várt visszatérés, hanem egy új fejezet nyitánya is karrierjében.
Nuna legutóbb 2024-ben adott ki önálló dalt, a Trench óta azonban nem tűnt el a reflektorfényből. Az elmúlt időszak egyik legnagyobb sikerét a KPop Demon Hunters hozta számára, amelyben Mira énekhangjaként milliók ismerhették meg a hangját. A film hatalmas nézettséget ért el, és a Netflix egyik legsikeresebb animációs produkciójává vált.
Az új kislemez a Republic Records gondozásában jelent meg, produceri munkáját pedig a többszörös slágergyáros Cirkut jegyzi, aki korábban többek között Rihannával és Lady Gagával is dolgozott együtt.
A superHuman hű marad Audrey Nuna sajátos zenei világához. A rap, az R&B és a modern pop természetesen olvad össze benne, miközben a dal központi témája a változás, az önelfogadás és az újrakezdés.
„A superHuman egy portál. Egy olyan időszakban írtam, amikor minden nagyon gyorsan változott, és úgy éreztem, a világ jobban figyel rám, mint valaha. Ezt az érzést akartam megragadni – a megváltást, az önigazolást és a fordulat pillanatát. Közben pedig emlékeztetni magam és másokat: maradjunk emberek, maradjunk nyitottak, áramoljunk a változásokkal, mert ha megengedjük, az emberség mindig szupererő lesz.”
A dal nemcsak zenei megjelenésként fontos. A superHuman a Riot Games együttműködésében készült, és a 2026-os VALORANT Champions Tour hivatalos dala lett. Ez már a második alkalom, hogy Audrey Nuna a népszerű e-sport franchise-zal dolgozik együtt.
A színpadon is mozgalmas hónapok állnak mögötte. Nyáron a Rock in Rio Lisboa fesztiválon indította el új koncertprogramját, majd fellépett többek között a Summerfest, az Open'er Festival, a Roskilde Festival és a Ruisrockközönsége előtt is.
A fesztiválszezon augusztusban tovább folytatódik: Nuna ott lesz a japán Summer Sonic tokiói és oszakai állomásán, majd az osztrák Frequency Festival és a belga Pukkelpop színpadán is.
Audrey Nuna neve már jóval a mostani sikerek előtt is egyre gyakrabban bukkant fel a nemzetközi zenei sajtóban. 2021-ben jelent meg A Liquid Breakfast című albuma, amelyet a kritikusok is elismerően fogadtak, és sokan már akkor a modern R&B egyik legizgalmasabb új hangjaként emlegették.
A superHuman alapján úgy tűnik, Nuna nem egyszerűen visszatért, hanem egy új korszak küszöbére érkezett. A személyesebb hangvétel, a karakteres produkció és a globális együttműködések azt jelzik, hogy az elmúlt két év nem csendes várakozással telt, hanem egy tudatos építkezés része volt.
HOZZÁSZÓLÁSOK
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
LoginOLVASD EL EZEKET IS: